Ogłoszenia 3.10.2021

 1. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będzie obchodzony Dzień Papieski. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która zapewnia stypendia dla uzdolnionej ale uboższej polskiej młodzieży. Będą także rozprowadzane tradycyjne papieskie kremówki. Ciasteczka będą pakowane po 2 sztuki w jednym pudełku.
 2. Spotkanie grupy środowej kandydatów do bierzmowania będzie o godz. 19:30 w dużej sali na probostwie. Grupa wtorkowa spotkanie będzie miała w następnym tygodniu. Wszyscy kandydaci po Mszy św. niedzielnej w zakrystii odbierają „Ziarno”.
 3. Mszę św. w intencji członków Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci odprawimy w środę o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.
 4. W czwartek 7 października w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki dokona aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. W tym dniu po obydwu Mszach Świętych w duchu jedności z Księdzem Arcybiskupem odmówimy litanię do św. Józefa w intencji Kościoła w Polsce,  jedności w naszej Ojczyźnie oraz o dar nowych powołań do służby Bożej.
 5. W czwartek podczas wieczornej Mszy św. do grona ministrantów starszych zostaną włączeni uczniowie klas VII. Po Mszy św. spotkanie wszystkich ministrantów i ich rodziców w dużej sali.
 6. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:00, dla wszystkich w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 9:00.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:00 do 18:00.
 8. Duszpasterstwo „Servus Domini” zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w przyszły wtorek 12 października o godz. 20:00.
 9. Wszystkich zainteresowanych literaturą religijną informujemy, że na Łazarzu zostałam otwarta nowa księgarnia z książkami o tematyce religijnej. Nazywa się „Księgarnia Wszystkich Świętych” i mieści się przy ul. Głogowskiej 94, w pobliżu szkoły katolickiej. W gablocie umieszczona jest ulotka informacyjna.
 10. W poniedziałek przypadnie wspomnienie liturgiczne św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny Kowalskiej, w czwartek NMP Różańcowej.
 11. W minionym tygodniu zmarł śp Stanisław Smierzchalski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!