Ogłoszenia 7.11.2021

  1. W czwartek 11 listopada przypadnie polskie święto narodowe. W tym dniu odprawimy dodatkową Mszę św. o godz. 9:30, a Msza św. o godz. 8:00 będzie w intencji Ojczyzny oraz za śp marszałka seniora Kornela Morawieckiego. Mszę św. zamówiło stowarzyszenia „Solidarność Walcząca”. Składka na Mszach świętych będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  2. Ostatni termin spotkania listopadowego dla kandydatów do sakramentu bierzmowania przypada we wtorek o 19:00 w dużej sali.
  3. Duszpasterstwo „Servus Domini” zaprasza na film o pielgrzymowaniu, który będzie można zobaczyć we wtorek o 20:15 w dużej sali.
  4. Zbiórka dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami będzie w środę o 17:00 w zakrystii.
  5. Do soboty włącznie o godz. 17:30 będziemy odmawiać różaniec za wymieniankami. Nie przyjmujemy już nowych wynienianek.
  6. Za tydzień przypadnie Niedziela Powołań. Będziemy gościć kleryków naszego Seminarium Duchownego, którzy będą głosić słowo Boże oraz przeprowadzą zbiórkę do puszek na utrzymanie tego domu formacyjnego przyszłych kapłanów. O godz. 10:30 odbędzie się spotkanie kleryków z członkami Towarzystwa Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.
  7. Ponawiamy informację, że zebranie rodziców dzieci z klas III zaplanowane na 13 listopada zostaje na prośbę rodziców przełożone na sobotę 20 listopada. Godzina bez zmian: 19:00.
  8. Przed kościołem można nabyć broszurkę wydawnictwa Święty Wojciech pt „Uwolnieni z czyśćca”. Zawiera szereg modlitw za zmarłych rozpisanych na 7 dni oraz podstawowe informacje teologiczne na temat wiary Kościoła w życie wieczne. Cena wynosi 5,90 zł.
  9. We wtorek przypadnie święto poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej, w środę św. papieża Leona Wielkiego, w czwartek św. Marcina, w piątek św. Jozafata, w sobotę Pierwszych Pięciu Męczenników Polskich.
  10. W minionym tygodniu zmarli: śp Jan Jurga, śp Stanisław Opaliński i śp Konrad Echaust – wszyscy z ul. Arciszewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!